Azeri Mimar Vahıt Babaeı Diyorki Tasarimlar Size Huzur  Ve Mutluluk Kazandırır.

Azeri Mimar Vahıt Babaeı Diyorki Tasarimlar Size Huzur  Ve Mutluluk Kazandırır.

Türkiye Sevdalisi Azeri Mimar ,Vatanın Vatanımızdır.parolasıyla  iki millet bir devlet aşki ile Türkiye hizmete daima talıbız!!!!

VAHİT BABAEİ KİMDİR?

1978 yılında  Ürmiye iran ‘da doğdum, Trakya ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Mimarlık fakültesini bitirerek lisans diplomamı aldım. Evli değilim.

Tasarımlarınıza Nasıl Başlıyorsunuz?

Bir projedeki en önemli unsur arsadır; arsanın konumu, topoğrafik özellikleri, iklimi, ulaşımı, manzarası, güneşlenme koşulları, tasarımın şekline etki eder ve tasarım kriterlerini oluşturur. Bunun yanında imar durumu, yasal yükümlülükler, tasarlanacak olan yapının işlevi, müşterinin beklentileri projeyi şekillendirmede etkilidir.

Bir Projeyi hayata nasıl geçiriyorsunuz?

Yatırımcıların veya arsa sahiplerinin proje talebi doğrultusunda ya da bazen bir yarışma ilanı projelerimizi hayata geçirmemizi sağlıyor. Her iki tarafın haklarını korumak adına talepler doğrultusunda yasal platformda sözleşmelerimizi yapıyoruz. Sözleşmeden sonra arazi koşulları, ihtiyaçlar listesi, imar durumu derken ön çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz. Daha sonra sunumlar ile tasarım şekillenmeye başlıyor akabinde de yasal platformlarda gereken izinlerin alınması ile proje hayata geçmeye hazır hale geliyor.

Tasarım Şekillenmeye Başlıyor 

İnsanlara nasıl güven veriyorsunuz? Önyargıları nasıl yıkıyorsunuz?

Güven çekirge gibidir, kaçınca bir daha geri gelmez derler. Güvendiğimiz insanların işlerini yapıyoruz. Tasarım ve projelerimiz  hukuki danışmanlarımızın sözleşmelerimizin güvencesi altında olduğu için bu konuda  herhangi bir zorluk çekmiyoruz. Dürüslük, dostluk, samimiyet, saygı gibi insani değerleri tasarımlarımıza da katabilirsek doğru tasarıma ulaşmışız demektir. Biz her müşterimize, her projemize aynı samimi ve sıcak duygularla yaklaşmaya çalışıyoruz bizim temel politikamız budur.

Mimari bir sanat dalıdır,
Mimari sanatla iç içedir. 

Azeri genç mimar Vahit Babaei diyor ki

Biçim işlevin ardından gelir diye bir söz var ama bu söz yanlış anlaşılmıştır bence biçim ve işlev bir arada olmalıdır.

Sizce Mimari bir sanat dalı mıdır? Mimarın gördüğünü biz de görebilir miyiz?

Evet bence mimari bir sanat dalıdır, mimari sanatla iç içedir. Mimarlık mesleği diğer meslekler gibi tek bir konuyla ya da uzmanlıkla ilgilenmiyor. Mimarlık bir tasarım mühendisliği olduğu için tasarıma ait bütün meslekler ve olayları takip etmemiz gerekiyor. Bu yüzden işimiz bir hayli zor. Biz bir yere bakınca oraya ne yakışır, nasıl olur diye düşünmeye başlıyoruz adeta gözümüzün önünde canlanıyor.

Bizim Kaygımız Her Zaman Güzeli Ortaya Çıkarmak.

Modayı, sinemayı, tiyatroyu, müziği takip etmeye toprağın üstünde gezdiğimiz kadar engin maviliklerde de gezmeye çalışıyoruz. Önemli olan ne kadar çok şey gördüğümüz değil ne gördüğümüzdür. Bizim kaygımız her zaman güzeli ortaya çıkarmak. Doğru kavramı günümüzde herkese ve her şeye göre değiştiği için gösterilemez, sadece takip edilir. Geometride bile yönü belli olan çizgiye doğru deniliyor. Tabii ki  tasarımlarımız  her yerde yönetmelikler ve kurallar tarafından bıçak gibi kesilse de en azından kesilen parçaları bir yapboz gibi güzel bir şekilde bir araya getirmeye çalışıyoruz.

KESİLEN PARÇALARI BİR YAPBOZ GIBI,  GÜZEL  BİR ŞEKIL’DE BİR ARAYA GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ.

Ev veya iş yeri dekorasyonu deyince akıllara yine mimarlar geliyor bu süreç nasıl gelişti?

Bizim mesleğimize inan, zevkimize güvenen insanlar var. Bu süreçte bazı kişiler mimarlara çizim yaptırıyor, çizimlerin kopyalarını alıp kendisi yaptırıyor. Emek hırsızlığı yapan insanlar maalesef ki var bu bizi üzen bir durum. Biz işimizi yaparken en güzeli en temizi, en hızlısı olsun diye ter döküyoruz, işlerimizi zamanında teslim ediyoruz. İş yaparken karşılıklı güven ve saygı çok önemli ödenen paralar yüksek bulunabiliyor halbu ki işi ehline mimara yaptırdığınızda daha sonra karşılaşacağınız sıkıntıları yaşamayı önlemiş ve onlara para harcamaktan kurtulmuş oluyorsunuz. Mimarın çizdiği planı eline alan usta ne yapacağını, nasıl yapacağını daha iyi görmüş olur her şey daha sistematik ve daha güvenli ilerler.

İRAN İLE TÜRKİYE ARASINDA DOSTLUKLAR İNŞAA EDIYORUZ

BAKIRKÖY AZERİLERİN ÇOK GELDİĞİ BIR İLÇE OLDU, SİZCE BUNUN NEDENİ NE?

Bakırköy’de birçok müşterimiz var buradaki hotellerde kalan birçok Azeri vatandaşımız var onlar da bizi tanıyorlar ve bizi bilen insanlar yaptığımız daireleri kendimizin, annemizin, babamızın da yaşamak isteyeceği şekilde yaptığımızı biliyor bundan dolayı Bakırköy’de çalışmamızı istiyorlar bu da Bakırköy’ü tercih etmemiz de etkili başka bir sebep.

Artifex Mimarlık; insan odaklı, bilgiye dayalı, gelişen teknolojiyi takip eden ve bu teknolojiden üst seviyede faydalanan, yaratıcı işler yapmaya odaklanmış bir kuruluştur. Bizim misyonumuz İnşaat firmaları sahibi olan dostlarımıza düzenli, güzel, beklentilerini karşılayan, mutlu bir yaşam sunmak ve bunu son derece kaliteli bir hizmetle sağlamak.

KENTSEL DÖNÜŞÜM GERÇEKLEŞTİRMEK İSTEYEN BİNA SAHİPLERİ İLE GÖRÜŞMEK İSTİYORUZ

Bakırköy’de ve İstanbul’un çeşitli yerlerinde arsa ve kat karşılığı yerlere talip oluyoruz. Elinizde kentsel dönüşüme dair projeleriniz varsa birlikte bu projeleri gerçekleştirebiliriz. Biz Artifex mimarlık olarak yeni yaşam alanları inşa etmeye devam ediyoruz. Lüks konut sektöründe bir marka haline gelen Artifex mimarlık yaptığı projeler ve çalışmaları ile İstanbul’daki inşaat sektörüne de yeni bir soluk getirmiş ve teslim ettiği dairelerin kalitesi ile alanında öncü olmuştur.

Başarılı Azeri Mimar Vahit Babaei diyor ki benim için her gün yeni bir başlangıçtır. Her gün gibi her proje de yeni bir başlangıçtır bundan dolayı her projeye ilk günkü heyecanla başlarım. Ben doğanın en güzel tasarımcı olduğuna inanıyorum, doğa bize tasarımlarımız da yol gösteriyor.

Doğa Bize Tasarımlarımız’ da Yol Gösteriyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE İLGİLİ ARADIĞINIZ HER ŞEY BİZDE

Ömrünü tamamlamış eski binalarınızı talebiniz doğrultusunda kredi desteği, harç ve muhafiyetlerden yararlanmanızı sağlayacak şekilde depreme dayanıklı, otoparklı sosyal ve yeşil alanlara sahip yaşanabilir alanlar olarak yeniliyoruz.

Kendi evinizi, binanızı, sitenizi, mahallenizi başka bölgeye kaydırma korkusu yaşamadan kendi insiyatifiniz ile kentsel dönüşüm konusu kapsamında yaşanabilir, depreme dayanıklı, otoparkı, yeşil alanları olan kaliteli yaşam alanlarına dönüştürme sürecinde biz sizin yanınızdayız.

Unutmayın; gayrimenkul dünyasından doğru karara giden yol, doğru kişilerle işbirliği yapmaktan geçer.

MİMARLIĞINI YAPTIĞIMIZ FİRMALARIN DAİRE SATIŞINI DA ÜSTLENİYORUZ

Günümüzde daire satışları çok yok ama bu bir kriz göstergesi değil bu müşterinin, alıcının bilinçlendiğinin göstergesidir. Alıcılar artık daha çok araştırıyor, bilgili kişilere danışıyor hemen karar vermiyor. Bizde elimizde güzel proje varsa, projeye inanıyorsak bize danışanlara önerilerde bulunup, satış yapıyoruz.

İran’da, Bakü’de, Türkmenistan’da, Özbekistan’da inandığımız projelerin satışlarını yapıyoruz. Biz inşaat firmalarının  maaşlı mimarı olduğumuz için dairenin fiyatı örnek 1tl ise 1 tl’den satıyoruz, üzerine ekstra kar koymuyoruz, sahtekarlık yapmıyoruz. Biz Allah korkusu, haram korkusu nedir bilen insanlarız. Bizim işimiz doğru rehberlikte bulunmak. Biz annemize, babamıza, ailemize, kendimize almayacağımız dairelerin satışını yapmıyoruz.

BAKIRKÖY’DE, FLORYA’DA, YEŞİLKÖY’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM GERÇEKLEŞTİRMEK İSTEDİĞİNİZ YERLERİNİZ VARSA GELİN GÖRÜŞELİM

Ömrünü tamamlamış yerlerini yenilemek isteyenler parsel numaraları ile gelirlerse yer hakkında sizi bilgilendirebiliriz. Doğru bilgilerin ışığında depreme dayanıklı 8 ayda biten binalarınızda oturun, bizde size bu konuda rehberlik etmiş olalım, sizi doğru müteahhitle buluşturalım zaman ve para kaybı yaşamanızı önleyelim.

SİZCE PROJE NEDİR?

Proje ait olduğu yerin konumuna, topoğrafyasına, fiziki şartlarına uygun sağlamalı ve ben buradayım, burası için tasarlandım diyebilmelidir. Mimarlık doğayla insanın biyolojik savaşıdır. Mimari, insanın ve diğer canlıların iklim şartlarına hatta tamamen dış ortama karşı var olma savaşını kazanabilmesini sağlayan bir araçtır. Bu aracın doğru, kurallara uygun bir şekilde başkalarına zarar vermeden kullanılması şarttır. Doğru yoldan çıkmamak esastır ve unutmayalım ki en iyi yol bildiğin yoldur.

İSTANBUL ÇOK KOZMOPOLİT BİR YER, BİRBİRİNDEN FARKLI KÜLTÜRDE İNSANLARI BARINDIRAN BİR ŞEHİR, ANADOLU İNSANI DOĞRU SEÇİMİ YAPMALI 

Bir Büğümüz derki bir insanı tanımak istiyorsanız onunla yemek yiyin, alışveriş yapın, seyahate çıkın buyurmuşlardır. Biz her toplantımızı kahvaltı yaparak gerçekleştiriyoruz. Doğru insanlarla çalışmak, doğru tercihlerde bulunmak istiyoruz. İnsan sarrafı olan gazeteci, yazar, yönetmen abimiz var, kadın gözüyle bakan genç mimarımız var, sanatçı dostlarımız var. Biz bu insanların gözlemlerine, akıllarına güvenerek iş yapıyoruz. Tek başına olmak sizi bir şey yapmaz bizler paylaşmayı bilen insanlarız, tecrübeli akıl hocalarımızın rehberliğinde ilerliyoruz. Hata yapmak istemiyoruz ve bu şekilde sıfır hata projelerimizi gerçekleştiriyoruz.Gayrimenkul dünyasında doğru karara giden yol, doğru kişilerle işbirliği yapmaktan geçer Bu konularda sizinle görüşmek isteriz. Daha detaylı bilgi edinmek isterseniz 0535 0824488 No’lu numarayı arayabilirsiniz.

SİZCE HAYAL ETMEK NE DEMEK?

İsteklerimiz gerçekleşmiş gibi hissetmek, sahip olamadığımız şeyleri istemek, iş sahibi olmak, mutlu olmak, geleceğe dair plan ve beklentiler içinde olmak, hedeflere ulaşmak, düşünmek, para kazanmak

EN BÜYÜK HAYALİNİZ NEDİR?

Manevi tatmin, mutlu ve huzurlu olmak, evlenmek ve aile kurmak, çocuk ve torun sahibi olmak, iyi bir gelecek için Bakırköy’de, İstanbul’da kalıcı mimarlık işleri yaparak gelecek nesile faydalı olmak ve mesleğime ismimi yazdırmak.

HAYALİNİZİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN EN ÇOK İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ ŞEY NEDİR?

Para, özgürlük, şans, fırsat, değerlendırmek dır.

GİRİŞİMCİLİK NE DEMEK?

Fırsatları kaçırmamak, kendi işini yapmak, atılım yapmak, bir işe girmek, hayalindeki işi yapmak, cesaretli, korkusuz olmak, yeni şeyler üretmek ve yaratıcı olmak.

GİRİŞİMCİ OLMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİR?

Hayal etmek, istekli olmak, yatırımcı bulmak, Araştırma yapmak.

EN GÖZDE GİRİŞİMCİLİK FİKİRLERİ NELERDİR?

E-ticaret, yazılım, mobil uygulama, ticaret yapmak, hizmet, organizasyon, eğitim, teknoloji, pazarlama, ulaşım, seyahat, gıda sektörü, sağlık, eğlence.

DEĞİŞİM HAKKINDA

Değişmek istiyorum bana bunu nasıl yapacağımı söyleyin diyen kişi çok samimi çok ciddiymiş gibi görünür ama değildir istediği iç dünyasına çeki düzen vereceğini umduğu bir otoritedir. Dışarıdan zorla kabul ettirilen bir düzen daima düzensizlik yaratmaya mahkumdur.

DEĞİŞİM İNSANI NASIL ETKİLER?

Nesillerdir içinizde taşıdığınız ama yanlış olan bir şeyi reddettiğinizde bir yükten kurtulmuş olursunuz ve enerjiniz, kapasiteniz, gayretiniz artar, kuvvetlenirsiniz. Yalnız olmaktan korkmayın yalnız kaldığınızda gerçek halinizle yüz yüze kalırsınız ve gerçeklerle yüzleşirsiniz işte o zaman değişimi başlatmak kolaylaşır.

KİŞİNİN KENDİNİ TANIMASI GEREKİR Mİ?

Herkesin kendisini tanıması gerekir. Kendini anlamak bilgeliğin başlangıcıdır. Korkularınızdan kaçıyorsunuz bilinmeyenden de korkuyorsunuz günlük hayatınızda hem görünür alanınızda hem de iç dünyanızda neler olup bittiğini gözlemlemeniz gerekir.

 İYİ BİR EĞİTİM İÇİN ADIMLAR NELERDİR?

Öncelikle kalbi insan sevgisi ile dolu olan, tatlı dilli olan, öğretirken sıkmayan, düşündüren, öğrencilerine odaklanan eğitimciler gerekiyor. Türkiye’de ceza evlerinde eğitime çok ihtiyaç var cezaevlerini bir yandan neden eğitim evi de yapmayalım ki aslında İnsan insanin hatasını düzelten olmalıdır sözünü biraz düşünmemiz lazım.

BABANIN ÇOCUK YETİŞTİRME ARZUSU

Her baba çocuğunu iyi yetiştirmek ister bu konuda babalara ciddi bir hırs ve arzu vermiştir.

BAKIRKÖY YER ALTI ÇARŞİ KAPİLARI YAPTİĞİMİZ PROJE

GELECEĞİ DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

Bizim düşüncelerimiz hep geleceğe yönelik. Biz geleceği biçimlendirmeye çalışmalıyız gece yatarken saat kurmamızın ve ertesi sabah yatağımızdan kalkmamızın nedeni geleceği yaratmaktır. Öngörüyorum öyleyse var olacağım. Saklı duran bilinmez ve bilinmeyen arzu edilmez. Bizim yaptıklarımız, inşa ettiğimiz yerler gelecek nesiller için tarihi eser olacak.

MİMARLIKTA AYNI DİLİ KONUŞMAK

Öngörülü olmak ve geleceği yansıtmak için aynı dili konuşmak aynı pencereden bakmaktır farklı bakış açıları farklı görüşler ortaya çıkarır. Karşı tarafın dili zehirse gönlü bozuksa zihniyeti temiz değilse işimiz zor ama yine de zaman doğru fikrin ne olduğunu gösteriyor.

Gayrimenkul dünyasında doğru karara giden yol, doğru kişilerle işbirliği yapmaktan geçer

Bu konularda sizinle görüşmek isteriz. Daha detaylı bilgi edinmek isterseniz 0535 0824488 No’lu numarayı arayabilirsiniz.

0212 8010265

0535 0824488

 Artifex Mimarlığa Ait Bazı iç Mimarlık Tasarım Objeler ve Köşeler Ve Çaliştiğimiz Firmalar.
 Sinpaş holding
Demir inşaat holding
Demir Lavida projesi
Demir Romance projesi
Nef
Avrupa Konutları Kale
Koza park Bahçeşehir
Cvk park bosphorus hotel proje sunumu
Konsept projeler
Özel mobilya tasarımı
YABANCI YATIRIMCILARIN ELİ GÖZÜ KULAĞIYIZ
SATİLİK DAİRELERİNİZİ  VE ARSALARİNİZİ  SATABİLİRİZ
TOHİD BABAEI
0530 1773020
PAYLAŞ
yonetim
2016 yılında kurulan DUYSİAD, Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası yöneticilerinin oluşturduğu gönüllü bir iş dünyası kuruluşudur.