Bağcılar Edip İplik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Sekreterler bölümü öğrencilere Ayson Karabağ’dan eğitim ve DUYSİAD Başkanı Ahmet Kızılöz tarafından ‘asistan sekreter olmazsa olmaz’ diyen konuşması

DUYSİAD Başkanı Ahmet Kızılöz; Bir patron olarak, yönetici olarak, sekreterin yöneticilerin gizli kahramanı olduğunu düşünüyorum. Şirketin vitrini ve spikeridir. Şirketin ve yöneticinin her zaman eli, gözü, kulağıdır. Bizim için önemlidir, şirketlerimizin kahramanıdır. Asistan sekreterlerle fuarlara katılırım, toplantılara ve her yere eşlik edebilirim. Görüşünü, aklını, becerisini ve fikirlerini benimle paylaşırlar. Sizin göremediğinizi görebilirler. Sizi ve şirketinizi korur, kollarlar. Siz kalenizi, kaleciye emanet ederseniz, o kaleye sahip çıkarlar. Öğrenciler sorularıyla Ahmet Kızılöz’ü mutlu etti. Güzel sorulara, güzel cevaplar bulduk. Çok heyecanlı ve istekliydiler. Gazeteci Ayson Karabağ, başkana güzel sorular soran öğrencilerle kahvaltı sözü aldı. Hem öğrencilerle başkan bir araya gelecek kahvaltı yapacaktı hem de birer hikayeleri olmaya başlayacaktı. Öğrenciler uygun gününü sorduğunda öğretmek için her zaman uygun olduğunu dile getirdi. Zamanı her zaman iyi kullanmanız gerektiği söyledi. Öğrencilere çok iş değiştirmemesi için bilgili ve tecrübeli olduğunu gösterin. Onun için bir söz vardır, yuvarlanan yaş tosun tutmaz, diye. Onun için, sizler için öğretmenler çaba harcıyor. Sizde bilgilerinizi arttırarak, kendinizi geliştirin ve yeteneğinizi bulun.

PAYLAŞ
yonetim
2016 yılında kurulan DUYSİAD, Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası yöneticilerinin oluşturduğu gönüllü bir iş dünyası kuruluşudur.