Yöneticilerin  Bakım ve temizlik:

Saç ve ense tıraşında temiz ve düzenli olunmalıdır; sakal tıraşı her gün mutlaka düzenli olarak yapılmalı. Saç kesimimiz abartılı ve sıra dışı olmamalı. Jöle briyantin gibi saç şekillendiricilerin’ de abartıya kaçırlmayın.

Bayanlarda saçlar temiz, düzgün kesimli, taranmış ve toplu olmalı. Atkuyruğu yerine topuz tercih edebilirsiniz. Büyük, parlak, renkli tokalardan ve taçlardan kaçının. Dağınık brakılmış saçlarda fön imajınızı güçlendirecektir. Aşırı kabartılmış, jöleyle yıkanmış, gözü kapatan modellerden kaçınmalısınız.

Vücut, el, yüz ve diş temizliğinde titiz olunmalı. Tırnaklar temiz, bakımlı ve göze batmayan uzunlukta olmalı. Tırnak cilası kullanıyor iseniz açık tonlu ve ya pastel renkler tercih edilmelidir. Asla cilası dökülmüş, kırılmış, yıpranmış tırnaklarla dolaşmayın.

Parfüm ve ya vücut losyonu ferahlık vermelidir. Yoğun ve ağır kokulardan uzak durun; unutmayın en güzel koku taze, hafif sabun kokusudur. Kıyafetinize sinmiş yemek ve sigara kokusu için sprey kullanabilirsiniz.

Aşırı makyaj yapılmamalı; makyaj sade ve pastel tonlarda olmalıdır. Makyajınızı gün içinde tazelemeye çalışın, akmış ve dağılmış makyajla dolaşmayın. Makyajınızı temizlemeden yatmayın ve asla ertesi gün temizlenmemiş makyajla işe gitmeyin.

Dövme, geçici dövme, kına, piercing, hızma gibi uygulamalardan kaçının

Kumaş mendil kıyafetinizin bir parçası olabilir ancak aksesuar dışında kullanmayın. Diğer durumlarda tek kullanımlık kağıt mendiller kullanılmaması gerekir.

 

PAYLAŞ
yonetim
2016 yılında kurulan DUYSİAD, Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası yöneticilerinin oluşturduğu gönüllü bir iş dünyası kuruluşudur.