‘’Bölgenin yeni ‘tedarik üssü’ Türkiye olabilir’’

0

‘’Bölgenin yeni ‘tedarik üssü’ Türkiye olabilir’’

DUYSİAD Genel başkanı Ahmet Kızılöz Dernek merkez binasında yapılan toplantıda üyelere seslenerek, kartların yeniden karıldığı bu süreçte herkesin uyanık olmasını, fırsatların iyi değerlendirilmesi gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu.

Çin ekonomisinin içe kapanması ve tedarikler noktasında artan maliyetlerle birlikte ibrenin biraz daha Türkiye’ye kaydığını belirten Ahmet Kızılöz ‘’özellikle Avrupa ve bölge ülkelerince talep edilen ürünleri üretmek ve bölgeye pazarlamak noktasında çok seri hareket etmemiz gerekir’’ diye konuştu.

‘’Artık rehavete kapılmanın ve biraz daha bekleyelim demenin anlamı yok. Tren kaçabilir. Önümüzde müthiş fırsatlar var bu fırsatları iyi analiz edip yerinde ve zamanında hamleler yapmalıyız. Gerek Avrupa gerek Türki cumhuriyetler ve Afrika bölgeleri sürekli bizlerle temas halindeler. Çin’in dışa kapanmasıyla artan ihtiyaç açığını bizler üreterek ekonomimizi hızla büyütebiliriz. Yeter ki ne yapacağımızı bilelim. Bizler DUYSİAD olarak yaklaşık 28 ülkede ki temsilcilerimiz vasıtasıyla o ülkenin ne gibi ihtiyaçları var diye kolayca öğrenebiliyoruz. Tedarik noktasında kim ne üretiyorsa ya da neler üretebilirse bizimle paylaşsın pazarlama ve kontaklar kurma noktasında yanında olmaya hazırız.

Biz ne yapıyorsak ülke ekonomimizi canlandırmak için yapıyoruz. Şunu unutmayalım ki hepimiz aynı gemideyiz.’’

DUYSİAD Genel Başkanı Ahmet Kızılöz daha sonra geçtiğimiz hafta uluslararası iş insanları toplantısına katkı sağlayan DUYSİAD üyelerine katkılarından dolayı onur ödülleri dağıttı. Ayrıca DUYSİAD’a yeni katılan üyelere DUYSİAD rozetleri taktı.

 

DUYSİAD İKİ DEV FİRMAYI BİRARAYA GETİRDİ

0

DUYSİAD İKİ DEV FİRMAYI BİRARAYA GETİRDİ

Ülkemizin önde gelen firması ALTINBAŞ holding ile Moğolistan’ın ünlü işadamı Ulzibayar Erkhembayar  DUYSİAD Aracılığı ile Altınbaş holding rafineri tesislerinde bir araya geldi.

Yapılacak yatırım ve iş ortaklığının kapsamları hakkındaki toplantıya DUYSİAD adına genel başkan Ahmet Kızılöz, Genel koordinatör Koray Temuçin basın danışmanı Yaşar Polat, yatırımlardan surumlu başkan Hasan Balbay, Altınbaş holding adına Genel müdür Hüseyin Hızır pazarlama müdürü Davut Karaman, Moğolistan adına Ulzibayar Erkhembayar ortakları ve şirket yetkilileri ile birlikte katıldı.

Altınbaş holding toplantıya Altınbaş holdingin kapsamlı tanıtımını içeren görsel sunumuyla başladı. Ardından genel müdür Hüseyin Moğolistan’dan gelen misafirlerin sorularını yanıtladı.

1950’ lerden buyana babadan oğula şeklinde varlığını sürdüren Altınbaş’ın 1975 te kurumsal statüye geçtiğini ve bu gün itibariyle başta altın, banka, üniversite, madencilik ve birçok ticaret alanlarında faaliyet gösterdiklerini anlattı. Aynı zamanda yurt dışında da birçok noktada altınbaş markasıyla faaliyette olduklarını dile getirdi.

Moğolistanlı iş adamı Ulzibayar Erkhembayar ise ülkesi Moğolistan’da başta madencilik olmak üzere devlet ihaleleri, inşaat ve çeşitli ticari alanlarda faaliyet gösterdiklerini DUYSİAD aracılığı ile Türkiye ile ticari işbirlikleri kurmak istediklerini belirtti. Altınbaş holdingle madencilik alanında işbirliği yapmak istediklerini de dile getirdi.

 

MEMLEKETİMİZ İÇİN ÇİZMELERİMİZİ GİYMEYE,FİDAN DİKMEYE HAZIRIZ

0

Türkiye ekonomisinin itici güçlerinden Dünya yatırımcı ve sanayici işadamları derneği (DUYSİAD) seçimli Genel Kurulu yapıldı. Yeterli sayıda katılımın olduğu DUYSİAD 2021 Genel Kurulu’nda, iş dünyası sorunlarının çözülmesi noktasında önemli çalışmalara imza atan Ahmet Kızılöz 3. kez Genel başkan seçildi.

Türkiye ekonomisinin itici güçlerinden Dünya yatırımcı ve sanayici işadamları derneği (DUYSİAD) seçimli Genel Kurulu yapıldı. Yeterli sayıda katılımın olduğu DUYSİAD 2021 Genel Kurulu’nda, iş dünyası sorunlarının çözülmesi noktasında önemli çalışmalara imza atan Ahmet Kızılöz 3. kez Genel başkan seçildi. 

(DUYSİAD) Tek listenin oylandığı Genel Kurul’da tüzük gereği Başkan, Başkan vekilleri yeni yönetim denetim ve disiplin kurulu üyeleri seçildi. Daha önce 7 olan asil yönetim kurulu üye sayısı artan üye sayısı ile birlikte 7 den 15’e, yedek yönetim kurulu üye sayısı da 10’a yükseldi geniş katılımlı seçiminde DUYSİAD Başkanı Ahmet Kızılöz, oy birliği ile yeniden Genel Başkanlığa seçildi.

DUYSİAD Başkanlığını üçüncü kez üstlenen Ahmet Kızılöz, Genel Kurul’da yaptığı konuşmasında birlik mesajı vererek, şunları söyledi: “DUYSİAD’’ olarak önceliğimiz sektörlerimizi ileri taşıyacak faaliyetleri yürütürken önümüze engel olarak çıkan sorunları ortadan kaldırmaktır. Başkanlık yaptığım süre boyunca şahsım ve Yönetim Kurulumuz bu bilinçle hareket ettik. Yeni dönemde de asli görevimiz iş sektörlerimizin yüz yüze olduğu sorunların çözümü noktasında mücadele etmek olacaktır. Pandemi sürecinde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de iş dünyası ciddi sıkıntılarla karşı karşıya gelmişlerdir. Bizler bu süreçte te durmadık daha önce planladığımız gibi dünya ticaret merkezlerinin ilkini Nijerya’da başlattık. oradaki çözüm ortaklarımızla birlikte yer kiraladık ve yakın bir tarihte faaliyetlerimize başlıyoruz. Bunun yanı sıra sağlık sektörüne de yatırımlar yaptık şuan yaklaşık olarak 80 ülkede temsilcilikler vererek, sağlık turizminde ciddi çalışmalar içerisindeyiz.

DUYSİAD üyesi olan tüm arkadaşlarımızı her yaptığımız yatırım ve girişimlerde bilgilendiriyoruz. Riski düşük az maliyetli yatırımlarla tüm üyelerimizi birlik olmaya hep davet ettik, davet etmeye de devam edeceğiz. Biliyoruz ki birlikten güç doğar. Bizler hem ülke ekonomisine, hem de istihdama katkı sağlamak için çaba gösteriyoruz. Elbette ki yaptığımız ticaretlerde kar etmekte öncelikli hedeflerimizden bir tanesi ama en önemlisi dürüst ve namuslu iş yapmakta. Bizler sektörlerimizi ileriye taşıyacak tüm çalışmalarda her zaman taşın altına elimizi koymaya ve sektörlerdeki paydaşlarımızla birlikte hareket etmeye, güç birliği yapmaya hazırız DUYSİAD’ in kapısı dürüst olan herkese açık.”

Ülkemizde meydana gelen orman yangınlarına da değinen Başkan KIZILÖZ şöyle dedi ‘ ülke olarak yaşanan bu hadiseler tam manasıyla ciğerimizi yaktı çok üzgünüz. Bizler telafi noktasında çizmelerimizi giyinip, ağaç dikmeye hazırız. İnşallah ülkemiz bu yaşananları da atlatacaktır.

Çalışmalarına kaldıkları yerden hızla devam edeceklerini belirten Ahmet Kızılöz; “Önceliğimiz ‘adını da taşıdıkları DUNYA YATIRIMCI VE SANAYİCİ kaşesini tüm dünyaya tanıtmak ve her alanda dünyaya entegre olup, geniş iş hacimlerini yakalamak için çaba sarf edeceklerini dile getirdi.

DUYSİAD HIZLA BÜYÜYOR

0

Genel kurul sonrası Genel başkan Ahmet Kızılöz’ün görevlendirmesiyle yeni yönetim kurulu üyeleri yurt içi ve yurt dışı çalışmalara başladı.

Moğolislistan’ta tanınmış işadamı Ulziibayar Erkhembayar, Fildişi Sahili Cumhuriyeti’nin en büyük iş adamlarından Mazen Karakeh  DUYSİAD ailesine katıldılar.

DUYSİAD Dernek binasında yapılan toplantıya, dernek eski üyeleri ve derneğe yeni katılan üyeler katıldı. Yurt içi ve yurt dışı iş fırsatlarının konuşulduğu toplantıda birçok üye işbirliği ve çözüm ortaklıkları için ön anlaşmalar yaptı.

Özellikle yeni üye olan Mazen Karakeh ülkesi hakkında üyelere bilgiler aktararak, iş fırsatlarından ve Türkiye’den bekledikleri ticari girişimler hakkında bilgiler verdi.

DUYSİAD Genel başkanı Ahmet Kızılöz’ünde katıldığı toplantı oldukça samimi ve verimli geçti.

Geçtiğimiz günlerde dünya evine giren oğlu Yunus Kızılöz için tebrikleri kabul eden Ahmet Kızılöz düğün törenine katılan, arayan ve mesaj gönderen herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Genel başkan Ahmet Kızılöz yeni üyeler ve iş dünyasına hitaben yaptığı konuşmada ise şöyle dedi.

‘’Başta yeni üyelerimiz Sayın Ulziibayar Erkhembayar ve Mazen Karakeh bizlere güç vermiştir. Yeni yönetim kurulunda görev alan tüm üyelerimizi tebrik ediyorum. Deneğimizin gün geçtikçe etkisi ve değeri artmaktadır. Yeni yönetimle birlikte alacağımız daha çok mesafeler var. Başta dünya ticaret merkezleri olmak üzere, yurt içi ve yurt dışında yeni paydaşlarımızla birlikte güçlü ortaklıklar kuracağız. Yurt dışına yaptığım ziyaretlerde başta Ukrayna, Rusya, Nijerya olmak üzere birçok ülkenin milletvekilleri, bakanları ve işadamlarıyla temaslar kurup, bir araya geldik. Uluslararası ticaret yapabilmek için fikir alışverişleri yaptık. Sağlık turizmi mobilya, inşaat alanlarında projelerimizi faaliyete geçirdik. Çeşitli alanlarda işbirlikleri yapmak için görüşmelerimiz büyük titizlikle devam ediyor.

Yakın bir gelecekte dostum ve DUYSİAD Moğolistan temsilcimiz Sayın Ulziibayar Erkhembayar Fildişi Sahili temsilcimiz Sayın Mazen Karakeh İle kuracağımız iş bağlantıları olacak. Yerinde ziyaret yapmak için yurt dışı ziyaretlerimiz olacak. Başta da dediğimiz gibi biz dernek ismimizi temsil etmek istiyoruz. Burası Aliler Veliler Derneği değil, dünya yatırımcı ve sanayici işadamları derneği DUYSİAD hedefimiz dünyadaki ticaret ve sanayi piyasasında ülkemizi en iyi ve en verimli şekilde temsil etmek. Bunun için çabalıyor ve tüm varlığımızla bunun için çalışıyoruz. Umuyorum ve umut ediyorum ki; tüm bu gayretlerimizin karşılığını üyelerimizle birlikte yakın bir tarihte en iyi şekilde alacağız.

Uluslararası yatırımcı ve iş insanları bir araya geldi

0

18 ülkeden yatırımcı ve iş insanlarının katıldığı ’Uluslararası Yatırımcı ve İş İnsanları Toplantısı’ düzenlendi.

18 ülkeden yatırımcı ve iş insanlarının katıldığı ‘Uluslararası Yatırımcı ve İş İnsanları Toplantısı’ düzenlendi. Toplantıda, ülkelerin ticari ilişkilerinin gelişmesinin önemi vurgulandı.

Dünya Yatırımcı ve Sanayici İş Adamları Derneği (DUYSİAD) tarafından ‘Uluslararası Yatırımcı ve İş İnsanları Toplantısı’ gerçekleşti. 18 ülkeden birçok yatırımcı ve iş insanının katılım gösterdiği toplantıda, ülkelerin ticari ilişkilerinin gelişmesinin önemi vurgulandı. Organizasyona Rusya, Moğolistan, Bulgaristan, İspanya, Hindistan, İran, Fas, Katar, Mali, Nijerya, Pakistan, Suudi Arabistan, Senegal, Sudan, Ürdün, Zambiya, Fildişi Sahili ve Venezuela’dan iş insanları, bürokratlar, milletvekilleri ve Cumhurbaşkanlığı yatırım danışmanları katıldı. Ayrıca toplantıya, Türkiye’nin önde gelen firmalarından Zorlu Grup, Altınbaş Holding, Flekssit Office Mobilya, Hacı Kasımoğulları, Nar Bulut Bilişim gibi yerli, yabancı firmalar da katıldı. DUYSİAD Genel Başkanı Ahmet Kızılöz ise bu tip organizasyonların devamının geleceği mesajını verdi. Toplantıya katılan Rusya Milletvekili Alexander Kazlov ise, Dernek Başkanı Ahmet Kızılöz’e fahri konsolosluk teklifi yaptı. Kızılöz, iki ülkenin ticari ve manevi bağlarını daha da güçlendirmek için teklifi kabul ettiğini söyledi.

“Birçok ülkede devam eden projelerimiz var”

Kızılöz, birçok ticaret merkezini hayata geçirmek istediklerini söyleyerek, “Üyelerimiz ister sanayici ister esnaf ister sinema ve dizi yapımcısı olsun, bizler sağladığımız olanaklarla üreten insanlarımızın kapısını tüm dünyaya açıyoruz. Şu an yanımızda olan Pakistan Moğolistan, Nijerya, Lübnan, Rusya’dan iş insanları ile birçok projede yer aldık ve üzerinde çalıştığımız birçok projelerimiz var. Aynı şekilde Dubai, Katar, Azerbaycan, Avrupa, ABD, Kanada gibi ülkelerde devam eden projelerimiz var” dedi.

“Dünyadaki iş insanlarını bir araya getirmeyi hedefliyoruz”

Toplantıda 18 ülkeden yaklaşık 55 katılımcıyla bir araya geldiklerinin altını çizen Kızılöz, “Yaklaşık 20 ülkede temsilcilerimiz bulunuyor.

Türkiye’deki önemli iş insanları da toplantıya katıldı.

İş insanlarımızla birlikte ekonomik ve ticari açıdan neler yapılabileceğini el ele vererek görüşeceğiz. Dernek olarak üreten tüm insanların yanında olacağız. Amacımız ülkemizin ekonomisine, üretimine ve ihracatına katkıda bulunmak. Nijerya’da ticaret merkezimizi açtık. Dünyadaki iş insanlarını bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Tüm dünyada ticaret merkezleri açarak; üretime, istihdama, ihracata katkı sağlamayı hedefliyoruz. Dünyadaki yatırımcıları ülkemize çekmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

AFGANİSTAN HEYETİNDEN DUYSİAD’A ZİYARET

0

AFGANİSTAN HEYETİNDEN DUYSİAD’A ZİYARET

Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever’den Duysiad Yatırım yapan Üyelerine Plaket

0

Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever’den Duysiad Yatırım yapan Üyelerine Plaket

Üyelerimizle Ertuğrul Gaziyi Ziyaret ettik.

0

Ertuğrul Gazi müzesinden çekilen fotoğraflarla gezimizi ölümsüzleştirdik

Duysiad Üyeleri Söğüt’e Çıkış Yaptı

0

Duysiad Üyeleri Söğüt’e Çıkış Yaptı

Onur Üyemiz Söğüt Belediye Başkan İsmet Seven’ e Ziyaret

0

Onur Üyemiz Söğüt Belediye Başkan İsmet Seven’ e Ziyaret

- SPONSOR -

ABONE OL

0BeğenenlerBeğen
65,541TakipçilerTakip Et
14,700AbonelerAbone