‘’Bölgenin yeni ‘tedarik üssü’ Türkiye olabilir’’

DUYSİAD Genel başkanı Ahmet Kızılöz Dernek merkez binasında yapılan toplantıda üyelere seslenerek, kartların yeniden karıldığı bu süreçte herkesin uyanık olmasını, fırsatların iyi değerlendirilmesi gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu.

Çin ekonomisinin içe kapanması ve tedarikler noktasında artan maliyetlerle birlikte ibrenin biraz daha Türkiye’ye kaydığını belirten Ahmet Kızılöz ‘’özellikle Avrupa ve bölge ülkelerince talep edilen ürünleri üretmek ve bölgeye pazarlamak noktasında çok seri hareket etmemiz gerekir’’ diye konuştu.

‘’Artık rehavete kapılmanın ve biraz daha bekleyelim demenin anlamı yok. Tren kaçabilir. Önümüzde müthiş fırsatlar var bu fırsatları iyi analiz edip yerinde ve zamanında hamleler yapmalıyız. Gerek Avrupa gerek Türki cumhuriyetler ve Afrika bölgeleri sürekli bizlerle temas halindeler. Çin’in dışa kapanmasıyla artan ihtiyaç açığını bizler üreterek ekonomimizi hızla büyütebiliriz. Yeter ki ne yapacağımızı bilelim. Bizler DUYSİAD olarak yaklaşık 28 ülkede ki temsilcilerimiz vasıtasıyla o ülkenin ne gibi ihtiyaçları var diye kolayca öğrenebiliyoruz. Tedarik noktasında kim ne üretiyorsa ya da neler üretebilirse bizimle paylaşsın pazarlama ve kontaklar kurma noktasında yanında olmaya hazırız.

Biz ne yapıyorsak ülke ekonomimizi canlandırmak için yapıyoruz. Şunu unutmayalım ki hepimiz aynı gemideyiz.’’

DUYSİAD Genel Başkanı Ahmet Kızılöz daha sonra geçtiğimiz hafta uluslararası iş insanları toplantısına katkı sağlayan DUYSİAD üyelerine katkılarından dolayı onur ödülleri dağıttı. Ayrıca DUYSİAD’a yeni katılan üyelere DUYSİAD rozetleri taktı.

 

PAYLAŞ
yonetim
2016 yılında kurulan DUYSİAD, Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası yöneticilerinin oluşturduğu gönüllü bir iş dünyası kuruluşudur.