DUYSİAD İKİ DEV FİRMAYI BİRARAYA GETİRDİ

Ülkemizin önde gelen firması ALTINBAŞ holding ile Moğolistan’ın ünlü işadamı Ulzibayar Erkhembayar  DUYSİAD Aracılığı ile Altınbaş holding rafineri tesislerinde bir araya geldi.

Yapılacak yatırım ve iş ortaklığının kapsamları hakkındaki toplantıya DUYSİAD adına genel başkan Ahmet Kızılöz, Genel koordinatör Koray Temuçin basın danışmanı Yaşar Polat, yatırımlardan surumlu başkan Hasan Balbay, Altınbaş holding adına Genel müdür Hüseyin Hızır pazarlama müdürü Davut Karaman, Moğolistan adına Ulzibayar Erkhembayar ortakları ve şirket yetkilileri ile birlikte katıldı.

Altınbaş holding toplantıya Altınbaş holdingin kapsamlı tanıtımını içeren görsel sunumuyla başladı. Ardından genel müdür Hüseyin Moğolistan’dan gelen misafirlerin sorularını yanıtladı.

1950’ lerden buyana babadan oğula şeklinde varlığını sürdüren Altınbaş’ın 1975 te kurumsal statüye geçtiğini ve bu gün itibariyle başta altın, banka, üniversite, madencilik ve birçok ticaret alanlarında faaliyet gösterdiklerini anlattı. Aynı zamanda yurt dışında da birçok noktada altınbaş markasıyla faaliyette olduklarını dile getirdi.

Moğolistanlı iş adamı Ulzibayar Erkhembayar ise ülkesi Moğolistan’da başta madencilik olmak üzere devlet ihaleleri, inşaat ve çeşitli ticari alanlarda faaliyet gösterdiklerini DUYSİAD aracılığı ile Türkiye ile ticari işbirlikleri kurmak istediklerini belirtti. Altınbaş holdingle madencilik alanında işbirliği yapmak istediklerini de dile getirdi.

 

PAYLAŞ
yonetim
2016 yılında kurulan DUYSİAD, Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası yöneticilerinin oluşturduğu gönüllü bir iş dünyası kuruluşudur.