Pakistan Başkonsolos  Bilal Khan Pasha

Baş Başkonsolos  bizim kültürlerimiz, örflerimiz, adetlerimiz birbirine yakın bu yüzden neden Türk sanatçılar ve Pakistan’lı sanatçıların buluştuğu bir dizi-film projesi kardeşliğimizi güçlendirecektir. Bunun yanı sıra her iki ülkenin iş adamlarının birlikte iş yapması için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.

Duysiad Üyesi Firmalar

Abt Yapım ve Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bayram,’ Pakistan’ı araştırdığımda gözlerim doldu. Gerçekten kardeş bir millet olduğumuzu hissettim. Böylesine Atatürk hayranlığının olduğu bir ülkede şu zamana kadar ortak bir proje yapmadıysak, film çekmediysek bu bizim hatamız olmuş. Bu girişiminden dolayı da Pakistan Başkonsolos  beye ayrıca teşekkür ediyorum. Ben iki ülkenin kardeşliğinin gelişmesi için üzerime düşeni seve seve yaparım.’ dedi. Türkiye’de birçok dizi ve film çeken firma olan abt yapım’ın başkanı Ahmet Bey daha sonrasında film senaryosunu da anlattı ve tüm konukları etkilemeyi başardı.

Duysiad Başkanı  Ahmet Kızılöz

Kardeş ülkeler olarak birbirimize sahip çıkmamız, birbirimizin yanında olmamız lazım. Pakistan’da birçok Türk yatırımcı var. Duysiad olarak bizim 30 farklı ülkede temsilciklerimiz var. Kimsenin inancı, siyasi görüşleri bizi bağlamıyor. Bizim amacımız ülkelerimiz arasındaki ticari ilişkileri ve kardeşliği güçlendirmek. Bu yüzden biz Duysiad olarak elimizden gelenin en iyisini yapıp çalışmaya hazırız.

1K Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Sevginar Baştekin

Türkiye’deki girişimci kadınların lideri olan Sevginar Baştekin, ‘Pakistan’da ortağımız olan bir firma ile eğer orada da üretim yapmayı çok isteriz. Hem imalat yapar hem de istihdam alanı yaratmış oluruz. İmalatın başlaması demek 100 çalışan olması, 100 haneye ekmek girmesi demek. Ben bu konuda elimden geleni yapmaya hazırım.’ Dedi.

Sonıc Tourısm Mudur Asuman Alpay

Türkiye’ye gelen iş adamlarını kültür ve tarih konulu organizasyonlarımız ile gezdirebilirim. Her türlü desteğe açığım.Kültür Turları her iki Ülkede yaparim

Oyuncu Tuncay Akça

Böyle değerli iş adamlarının, yapımcıların ve pakistan Başkonsolos ‘da  bulunduğu bu ortamda olmak beni çok mutlu etti. Düşünülen dizi-film projeleri için ben elimden geleni yapmaya hazırım. Bu yol kardeşlik yolu, dostluk yolu bu yüzden çok çalışmalı gelecek nesillere örnek olacak işler yapıp yola devam etmeliyiz.