Mart ayı Duysiad toplantısı Halil Zamur misafirperverliğinde Zamur Tekstil Firmasında yapıldı. Ev sahibi Halil Zamur konuşmasında Allah’ın ve devletin yasakladığı işlerden uzak durmak, ülkemize ve insanlarımıza faydalı işler yapmak bizim temel prensibimizidir dedi. Zamur’un misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için uğraştığı gözle görülüyordu. Gelen sanatçı dostlarımıza hediyeler takdim etti. Yaptıklarıyla Halil Zamur’un kalbinin temizliğini ve güzelliğini bir kez daha görmüş olduk. Yaptıklarına, ilgisine ve hizmetine kalpten teşekkür ederiz.

Nuri Alço

Duysiad Derneği’nin çatısı altında Başkan Ahmet Kızılöz’le birlikte bulunmaktan, sizlerle tanışmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Yeşilçam filmlerinde kötü karakteri canlandırarak hafızalarınıza yer ettim. Filmlerimizde işlediğimiz konularla insanlara doğru mesajları verdik.  Sizin gibi değerli insanlar o filmleri izlediği için, bize değer verdiği için çok mutluyum. Bizleri sevip, saydığınız için sofralarınızda ağırladığınız için hepinize tek tek teşekkür ederim.

Tuncay Akça

Başkanımız Ahmet Kızılöz Beyefendiyi ve siz değerli iş adamlarını tanıdığım için mutluluk duyuyorum. Sizlerle tanışmamıza vesile olan Gazeteci Ayson Karabağ’a ayrıca çok teşekkür ederim. Birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacak, gençlere örnek olmamızı sağlayacak her konuda yanınızda olmaktan mutluluk duyarım.

Ayson Karabağ

Sevgili dostlar sevgisini gösterenin şefkat duygusu gelişir. Ben başkanıma ve size faydalı olmaktan mutluluk ve gurur duyarım. Sizlere nacizane mesajım şudur; okuyun, spor yapın, yaradanı unutmayın. Biz birlik ve beraberlik içinde olursak dernek çatısı altında birçok şeyi yaparız. Eğer ürünlerinizi tüm dünyaya ulaştırmak istiyorsanız önce dikkat çeken ambalajlamaları öğrenin, pazarlamayı öğrenin, doğru şekilde reklam yapmasını öğrenin. Yabancı göz terazidir derler. Siz ürünlerinizi incelemem için beni davet ederseniz ben seve seve gelirim. Size kendimce doğru yolu gösteririm. Sizlere süper patron nasıl olunur bunun hakkında çeşitli eğitimler verebilirim. Sekreterlerinizin bilgili ve becerikli olması sizin başarınızı doğrudan etkiler. Dünyayı daha yakından takip etmek, dünyadaki gelişimden haberdar olmak ve onlarından sizden haberdar olmalarını istiyorsanız YouTube kullanın, kurumsal Facebook, Website, Twitter adresleriniz olsun. Ürünlerinizin tanıtımını tek bir dilde yapmayın ürünlerinizi Arapça, Rusça, İngilizce, Fransızca tanıtmasını bilin bu şekilde broşürler oluşturun. Dünyada iş yaptığımız iş adamlarını da kendi çatımız altında toplayalım.

Başkan Ahmet Kızılöz

Bizim hedefimiz derneğimizin yaptığı projelerle adından söz ettirmek, tüm dünyaya örnek olmak. Derneğimizin çatısı altında olan iş adamları üreten, satan, dayanışma içinde olan girişimci insanlar ve  gün geçtikçe böyle iş adamlarının sayısı da artacak. Derneğimize üye sanatçılarımız olacak, iş adamlarımız olacak, yabancı yatırımcılar olacak, girişimci kadınlarımız olacak, öğrencilerimiz olacak. Kendi iş adamlarımızı bu öğrenciler arasından biz seçip, yetiştireceğiz. Derneğimiz ülkeler arasında köprü kuracak, dünyadaki diğer iş adamları ile birlikte birlik beraberlik içinde olacağız. Bu sayede her ülkede dostlarımız olmuş olacak ve üyelerimizin geleceğini biz hazırlamış olacağız. Gazeteci dostlarımız üyelerimizle konuşacak, bilgi toplayacak ve kendi kaleminden yazacak biz de bu yazıları kendi websitemizde paylaşacağız. Günü geldiğinde bu bilgiler kitaplaştırılacak. Bu sayede gençlerimize örnek teşkil etmiş olacağız, geçtiğimiz zorlu yolları ve tecrübelerimizi onlara anlatabileceğiz.

Hepimiz eleştirmeyi, tartışmayı, fikir beyan etmeyi, dinlemeyi, tokalaşmayı, samimiyeti, sevgiyi ve güven kavramını bilmeli buna uygun davranmalıyız. Çünkü etkili ve başarılı girişimci olmanın yolu bu özelliklere sahip olmaktan geçmektedir.

Zamur Tekstil  atolyesini gezdik, dolaştık. Sanatçılarımıza olan ilgi,saygı  ve sevgi seli hepimizi mutlu etti.

PAYLAŞ
Ayson KARABAĞ
YAZAR : Ayson KARABAĞ ( Gazeteci / Yönetmen ) 20 yıldır Sekreter Dergisini yayınlıyor.412 sayfalık Sekreterin Kılavuzu kitabının yazarı,214 sayfalık 2000’li Yıllarda Sekreterlik kitabının yazarı.