Etiyopya Başkonsolos Wondimu Gezahengn Gebremichael İş Dünyasın Ziyareti

Dünya Yatırımcı ve Sanayici İş Adamları Dernek, Başkanı Ahmet Kızılöz, Flekssit offıce sahıbı ,Sistem Yapı Mücahit Sağında, Naz Yapı Sahibi Fatih Tanrıkulu, Hacıkasımoğulları Firma Yetkilisi Serhat Özutanç, Gazeteci Ayson Karabağ ve Yaşar Özkan,Ahmet ziya küçük in gerçekleştirmiş olduğu toplantıda, dernek yatırımcıları olarak birebir ilgili kişilerle Etiyopya’da görüşme talebinde bulunuldu. Dernek üyeleri arasında Etiyopya Devlet Yetkilileri ile görüşerek orada fabrika kurmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirenler olduğunun altının çizildiği ziyarette asıl amacın yatırım yaparak başarılı bir konuma sahip olmak olduğu üzerinde duruldu.

Dernek başkanı talep edilen görüşmede bir bina içerisinde tüm üyelerinin ürünlerinin sergileneceğini ve ürünlerin tanıtım ve pazarlama işlerinin üzerinde durulacağına da değinerek “Birlik beraberlik içerisinde çalışalım” dedi.
DUYSİAD üyeleri çok uluslu bir yapıyı içerisinde barındıran bir dernek olduğunu söyleyen Kızılöz, üyeleri arasında İran uyruklu bir iş adamı, Azarbaycan uyruklu bir iş adamının yanı sıra Avrupa kökenli Almanya ve Fransa uyruklu iş adamlarının da varlığından söz etti. Bunların yanı sıra Kanada’lı, Türkmen ve Kırgız iş adamlarının da yer aldığı dernek adına ‘İlk DUYSİAD İş Merkezi’ni’ Etiyopya’da açma amacı içerisinde bulunduklarını da belirten Kızılöz, bu sayede tüm dünyaya ve Etiyopya’ya örnek olma yolunda ilerlenebileceğinin de üzerinde durdu. Kızılöz ayrıca “7 kıtada 7 bölgedeolmasını istemekte ki amacım tüm ürünleri dünyanın her yerine pazarlayabilmek ve üretimi adına beraber olarak çalışmaktır” dedi.
Bu yolda dernek olarak yalnız kalındığında hem maddi hem de manevi anlamda kayıplar yaşanacağını da belirten Dernek Başkanı, “Beraber yürürsek tüm zorlu engelleri aşabiliriz, ben buna inanıyorum” dedi.
Etiyopya Ticaret ve Ekonomi Başkatip Selam Nıgussıe Ketsela,Etiyopya hakkında bilgiler sündü. bölgeyi anlattı.Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolos Wondimu Gezahegn Gebremichael Pleketle Onura etti.Kızılöz Bu Pleketi Üyeler adına alıyorum.
DUYSİAD üyelerini kabul etmesi üzerine teşekkürlerini sunan Kızılöz, “Gereken ne ise harekete geçelim. Siz Başkonsolosluk olarak derneğimize başvurursanız beraber olup bir dilekçe gönderelim ve tüm dernek üyeleri olarak gereken randevuları alabilelim. Bizler dernek olarak sizlere de bu konuda rehberlik görevi yapabilir ve çalışmalarımızı gerçekleştirebiliriz” diyerek görüşmesini tamamladı.