Girişimcilere Duysiad Genel Başkanı Ahmet Kızılöz’den 5 Tavsiye

Hem girişimci hem de yatırımcı isimlerden biri olan Ahmet Kızılöz’ün  girişimcilere önerileri şu şekilde;

  1. Motivasyonunuz Dünyayı Değiştirmek Olsun

Motivasyon kaynağınız para değil dünyayı değiştirecek işler yapmak olsun. Girişimcinin motivasyonu para değil yaratacağı değişim olmalıdır.

2.Zihin Yarışında Geri Kalmayın

Teknolojik girişimcilik aslında bir zihin yarışıdır. İnsanların sahip olduğu ama nasıl çözeceklerini bilemedikleri  problemlerini çözmelisiniz bu problemleri yaşayanlarla konuşup en optimum çözüm yolun bulun.

  1. Sürekli Analiz Edin

Özellikle teknoloji girişimcisiyseniz içinde bulunduğunuz sektörü ve sektördeki gelişimler yakından takip etmelisiniz. Unutmayın rakipleriniz sürekli gelişmekte. Bu  gelişmeleri sürekli analiz edip sonuçlarını işinize en iyi şekilde yansıtmalısınız.

  1. Etkili Sunumlar Yapın

İşte size etkileyici bir yatırımcı sunumu için birkaç ipucu; problemi ortaya koy, ürününün bu probleme karşı sunduğu çözümü açıkla, ürünü satacağın hedef kitle ve hedef pazarı belirt, nasıl gelir elde edeceğini açıkla, ne seviyede yatırım  istediğini ve bu parayı ne yapacağını belirt, etkileyici görseller ve kısa metinler kullan.

  1. Duygusallığa Kapılmayın

Yatırımcı sunumları veya mentor görüşmeleri sonrasında olumsuz geri dönüşler alsanız bile duygusal tepkiler vermeyin. Yapmanız gereken şey sadece projenize odaklanmak. Her yatırımcı tavsiyesinin bir sonraki sunum için projenizin gelişmesine katkı sağlayacağını unutmayın.