HacıKasımoğlulları Kurucu Serhat kasımoğulları Yöresel Lezzetleri Yayılıyor

Serhat kasımoğulları Kimdir?

Kars Köseler köyü doğumlu, 32 yaşındayım, evliyim ve 2 çocuğum var. Orta okul mezunuyum. Şartlar gereği nasip olmadı. Sonra öğrenim hayatıma devam edemesem de şu anda açıktan okumaya devam ediyorum. Öğrencilerle, arkadaşlarımla birlikte okumayı çok isterdim ama nasip olmadı. O yaşlarda, Restaurant ve tatlı sektörunde uğraştım, pazarlamayla uğraştım su akar yolunu bulur demişler, kendimi zaman içinde çok geliştirdim. Şimdi künefe, katmer, içliköfte sektöründeyim. Firmamızın 20 çalışanıyla birlikte engelleri tek tek önümüzden kaldırarak ilerliyoruz, biz işimizi gönül bağıyla ileriye ürünümüzü satan kebapçılar, restaurant gibi işletmelerle sıkı çalışarak yapıyoruz. Bizim temel prensibimiz gönül kazanmak, gönül bağı kurmak ve karşıdaki insanlar için güvenin teminatı olmak.Ürünlerimizi tatlıdan daha fazlası tattırmak ve gönül tatlıdan vazgeçmeden çalışmaktır.

İnaçla doğan Azimle Büyüyen Bir İstanbul, Markası Hacı Kasımoğullarını Bize Tanıtır mısınız?

Kardeşlerim ile birlikte (Serkan, Soner, İbrahim) kurduğumuz arkamıza da babamızın duası ve desteiğini almış, gönüllü işini seven kardeşlerimle birlikte İstanbul’da her semte ürünlerimizi satan firmalara toptan ürünlerimizi teslım ediyoruz. Katmer, künefe, içliköfte, fıstıklı irmik helvası, çömlek sufle, içli köfte, çikolatalı sufle, fıstıklı peynirli künefe, peynirli künefe, fıstıklı kadayıf dondurucu ürünlerimizi toptan alıp evde derın dondurucuda 1 yıl saklayabilme süreci var. Canınız istediğinde çıkarın, biraz dinlensin künefenizi az sıcaklıkta yavaş yavaş kızaracağını fark edeceksiniz. Yanına dondurma koyarak misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

İstanbul’da her semtte araçlarımız var. Her gün sabah çıkarlar, bölgelerinde teslimatları yaparlar. Sipariş alırlar.

Şirket Güvenliğini Arttırmak İçin Ne Yapmalı?

1. Çalışanlarım birlikte annemizin babamızın yiyeceği tatlı yapmanın mutluluğundayız.

2. Kardeşlerim denetimin’de her bir bölgede teslimat yapılıyor.

3. Emekli öğretmenlerimiz arabası olanlara bir bölgemizde teslimat işlerini yapıyorlar.

4. Kadınlarımız da alışveriş merkezlerinde ve belediyenin etkinliklerinde stant açarak hem ikram yaparak hemde reklam yaparak tatlılarımızın lezzetini yaymaya devam ediyoruz.Biz emeklı öğretmenler ağımızı genişletiyoruz. Emekli öğretmenlerimiz varsa arabası ile iş arıyorlarsa katmer yemeğe davet ediyoruz.

Kadınlarımız kendi işini yapmak istiyorlarsa 30 metre alanda katmer, künefe satışı yapmak istiyorlarsa anahtar teslım yaparak kadınlarımıza kendi işinde başarılı olmak isteyenlere bizde destek vermek istiyoruz. İşini kurmak isteyen kadınlarımız varsa işini kurmak istiyorsa birlikte künefe yemek konuşmaya devam ediyorum.

İyi Bir Eğitim Ve Çalışma Azmi Başarıyı Getirir mi?
Kişi önce kendisine bir idol belirlemeli, mükemmelliği örnek almalı, ahlaki değerlerlere önem vermeli, açık sözlü ve dürüst olmalı, insanlara ilham veren çalışmalara imza atmalı, dernek etkinliklerine katılmalı ve sosyal yaşamı olmalı kişi eğer bunları yapabiliyorsa başarı onun için kaçınılmaz olur.

Başarının Altın Kuralı Nedir?
Her şeyden önce kendinizi sevin, kendinize inanın, hedef belirleyin ve başaracağınıza inanın. İnandığınız yolda çalışmaktan usanmayın. İş hayatınızla özel hayatınızın dengesini iyi kurmaya çalışın.

İnsanların Övülmesini Nasıl Buluyorsunuz?
İnsanların sürekli sizi övmesini beklemek ve övülmekten hoşlanmak gözleri kör, kulakları sağır eder.

Bilgili İnsanlar Yetiştirmeliyiz
Çevremizdeki kişilere iyiliği, doğruyu, sevgiyi, güveni aşılamak, onları bilgilendirmek ve bilgili insanları çoğaltmamız lazım. Bilgili insanlar çoğalırsa ve kötü huylu insanlar yalnız kalırlarsa yaptıkları kötülüklerin belki farkına varırlar. Dışlandıklarını anlayıp, kendilerine çekidüzen verirler.

Hediyeleşmek Önemlidir
Kalplerdeki sevgiyi artırmanın yolu hediyeleşme veya ikramda bulunmaktan geçer, tüm bunlar kalbi yumuşatır. Hediyeleşmek, ikramda bulunmak bir aşktır. gelen misafirlere hediyesi vermeden rahat edemiyorum.

Kadınları Anlıyor musunuz?
Onların var olan farklılıklarının hayata değişik yaklaşımlarının tadına varın. Kadın sizin gibi düşünmez sadece bedeni değil ruhu da farklıdır. Onunla dans etmenin hayalini kurun, onunla şarkı söyleyin, ona sevginizi nasıl göstereceğini düşünün onunla tartışmaya çalışmayın. Ona küçük sürprizler yapın, masa tabağının altına yazı yazmayı düşün topladığında sürprizlerini görsün. Banyo aynalarına yazı yazın, çamaşır sepetine yazı bırakın, siz bu şekilde onu düşündüğünüzü gösterirseniz o evde mutluluk olur. Çocuklarınıza iyi örnek olursunuz ve iyi çocuklar yetiştirirsiniz. Sakın kadınlarla tartışmayın tartışmak demek onları kendinizden uzaklaştırmak ve aradaki köprüleri yıkmak demektir.

Hayata Sevgi Ve Aşk Tohumu Ekin

Doğru bir çizgi olan sevgi aşk sizi daha fazla zengin daha fazla saf yapar. Sevgi bir kişiye yöneldiği zaman sınırlanır. Önce meditasyon yapın; meditasyon bir çiçek sevgi aşk ise onun kokusudur. Sunuyu sevgi +aşk buradan kaynaklanır. Sevgi aşk sizin kokunuzdur. Sevginiz başkasına duyulan bir arzudan kaynaklanmıyorsa bir ihtiyaç sonucu değilse seks hayvanidir. Sevgi+aşk insanidir. Şefkat ise tanrısaldır. Seks fizikseldir.

Bilmek ve Bilgi Toplamak Farklı Şeylerdir, Siz Bunları Nasıl Ayırdediyorsunuz?
Bilgi toplamak eğer bilgiyi faydalı bir şekilde kullanmıyorsanız hamallık yapmaktan başka bir şey değildir. Okuduğunuz faydalı bilgileri kullanırsanız kendinizi geliştirir ve eksiklerinizi tamamlarsınız. Kuşlar güneşle beraber uyanırlar. Güneş hiçbirine doğrudan yardım etmez. O kuşların canlılık ve tazelik hissettiği bir çevre yaratır. Güneş bir çiçeğe gelerek açması için baskı yapmaz. Bilgili insan cahile baskı yapmaz bilgiyi almasını sağlar. Doğrudan değil ışınlarını çiçeğin çevresinde dans ettirerek yardım eder. Güneş nazik bir şekilde çiçeğe ısı verir onu cesaretlendirir. İçlerinde açma isteği oluşur. Biz etrafımızdaki bilgili insanların bilgilerinden faydalanarak doğru tercihleri yapmaya çalışıyoruz. Biz bunu yapabiliyoruz ama sadece bilgi hamalı olan kişiler bunu fark edemiyor.

Dil Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
Dil demek anavatan demektir, insanlarla aramızdaki köprüdür. Yeni bir dil sevgiyi sohbeti iç kapıyı açtırır. Ansiklopedi sayfaların sayfa sayfa sana bilgileri döker.

Öfkenize Hakim Olabiliyor musunuz?
Öfkeyi, şehveti ve hırsı bırakmak erliktir. İnsanları öfkenle kıracağına üzeceğine üzüntünü içinde sen yaşa, o anda ölü gibi ol, sabırlı ol, kazanan sen olacaksın. Yeter ki o anı aklınla atlatasın.

Sevgi Nedir?
Sevgi kötülüğü yok eder, iyilikleri yayar, katı kalpleri yumuşatır. Sevgi karşılıklıdır ve iki tarafa da kazandırır; sevgiyi veren mutlu olur, sevilen şefkat duyar.

Atatürk’ün KitaplarHakkındaki Düşünceleri
Çocukluğumda elime geçen iki kuruştan birini kitaba vermeseydim bugün yaptığım işlerin hiçbirini yapamazdım.

Güven Nedir?
Güven çekirge gibidir; kaçınca bir daha geri gelmez.

Baba Nedir?
Babası ile vakit geçirene, babasını dinleyene, babasına zaman ayırıp kocaman sarılabilene ne mutlu.biz babamizin duvasi ve desdeği alanlardaniz. babamiz başimizda elı ustumuzde bız kendimizin arkasında bır kale var. duygusu içindeyiz.

Anne Nedir?
Anne cennet kapısıdır. İnsan bu kapıdan girmesini bilmelidir, annesine vakit ayırana ne mutlu. anne hizmet etmeyi bize nesip etsin annemizi her gun sirtimizda taşisak hakkın odüyemeyız.

Kitaplar, Şehrin Aydınlığıdır
Şehrin kültürü, temizliği, iletişimi, paylaşımı için bilinçli olmak gerekir, aydın olunması gerekir. Empati kurmak gerekir. Okuyan bir şehrin etrafı da insanları da güzel olur. Bilgili insanların arasında yaşamak, bilgili insanların etkili kullandığı cümleler, sizi de daha etkili cümle kurmaya zorlar. Onun için kitap şehrini aydınlatan, sıcak tutan bir köprüdür. Kitap şehre ruh veriyor, can veriyor. Kalite kazandırıyor, mutluluk yaşatıyor.

Anın Kıymetini Bilin

İnsanlarla öyle geçinin ki düşmanlarınız bile ölümünüze ağlasın. Saniyenin, dakikanın, saatin ve gününün kıymetini bilerek yaşayın. İnsanların yüreğindeki kanalda sevgiyle yol alın ki dost kazanabilin.

Kendi Düşüncenizi Başkalarına Zorla Dayatmayın
Evinizde ya da işyerinizde olsun düşünce ve fikirlerinizi karşınızdakilere zorla veya bir şeylerden korkutarak dayatmayın. Fikirlerinizi medenice masaya koymayı, insanlarla fikir alışverişinde bulunmayı bilin.

Evinizin Çobanı Siz Olun
Bir evin reisi babadır, baba aynı zamanda o evin çobanıdır da. Evine bakacak, koruyacak, ailesini doyuracak, güvenilir olacak. Her şeyi layık olduğu şekilde yapacak. Sürüsüne layık bir çoban olaca

Tavus Kuşu Misali Olan İnsanlardan Uzak Dur
Evde tavus kuşunun durmadığı gibi anlayışlı olmayan kişiler de senin yanında durmaz. Sözüne güvenilmez, sürekli rota değiştirir. Seni öven, seni pohpohlayan insanlardan uzak durmasını bil…

Cahil Arkadaş Pimi Çekilmiş Bombadan Farksızdır

Cahil arkadaş pimi çekilmiş bir bomba gibidir. Cahilde incelik yoktur. Cahilde lütuf yoktur. Cahilde hayvani arzu ve istekler çoktur. Cahille asla tartışma, susmak senin için daha hayırlıdır.

Cömert Kişi

Yoksul kişi cömertliğin aynasıdır. Cömert kişi kırıcı söz söylemez. Cömert kişi fakirleri korur. Cömert kişi kurdu, kuşu düşünür. Cömert kişide merhamet ve sevgi vardır

Küsmek
Bir mümin bir başka bir müminle ancak 3 gün küs kalabilir. Küsmek çocuk işidir. Akıllı, olgun insanlar küsmez. Fikirler ayrı, farklı olabilir. Kabullenmeyebilirsin, kızabilirsin hatta tartışabilirsin. İnanın zaten bu durum zaman içinde geçer gider, unutulur akılda bile kalmaz.

Gönül Dili Önemli
Ağızdan çıkan kelimeler nereden geldiği önemlidir, kelimeler keskin, kırıcı olabilir. O kelimelerin ifade ettiği mana geldiği yere göre değişir. Kelimeler gönül telinden geliyorsa tesiri de algılaması da farklı olur. Gönülden çıkan gönüle ulaşır unutmayın.

0530 966 00 34

E-Posta ; info@hacikasimogullari.com

www.hacikasimogulları.com