İş Dünyasının Yeni Şampiyonu; Ahmet Kızılöz

Sporcu olan ve spor hakemliği yapmış biri olan Ahmet Kızılöz, iş adamlarının gönüllerinin şampiyonu oldu.

Hangi sporla ilgileniyorsunuz?

Teakwando ilgim var. 12 yaşında başladım. 22 yaşında devlet hakemi oldum. 1996’da Türkiye’nin en başarılı hakemi seçildim. Dürüstlüğe ve adaletli puanlamaya önem verdiğim için karşılık olarak en başarılı hakem seçildim.

Teakwando’nun faydaları nelerdir?

Adaletli olmayı, güçlü yönüne güç katmayı, cesaretli olmayı, kararlı olmayı ve özgüven kazanmayı sağlayan bir spor. Bu sporu her iş insanının yapmasını isterim. İş dünyası hızlı karar vermeyi bekler yoksa fırsatı kaçırırsınız. Özgüvenli olmalısınız. Fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek gerekir. Tıpkı Teakwando  gibi.

Ben her gün spor salonuna gidiyor, sporu ihmal etmiyorum ama tabii çok işin içinde değilim.

Her gün spor yapın derim. Bir spor dalıyla uğraşın, o dalda yarışmalara girin. Hatta o dalın en iyi olmaya çalışın. Hedefiniz sporda uğraşınız olsun. Kazandığınız birinciliklerle çevrenizdekilere örnek olun.

Teakwando sporunda milli duyguları güçlendiren bir kültür var. güçlü, cesaretli olmanızı sağlıyor. Bu sporu iş insanlarına mutlaka öneriyorum

Şampiyon size neyi hatırlatıyor?

Beni çalışma iten birinci olma isteği. Çalışıp hedefinize ulaşmak için koşmalısınız. İş insanlarının işinde de şampiyon olmak kolay, yürümek, koşmak ve hızlı davranmak gerekir. İşinizde başarıyı bu şekilde yakalayabiliriniz.