İşinizi Yapın Kardeşim

Duysiad Genel Başkanı Ahmet Kızılöz’den Duysiad Üyelerine Uyarı

Yuvarlanan taş yosun tutmaz. Siz siz olun bildiğiniz işten ayrılmayın. İşinize sıkı sıkı sarılın, pazarlama yönünüzü doğru reklamlarla, edindiğiniz çevreyle geliştirin. Doğru dostlar edinirseniz isminizi, işlerinizi, markanızı duyurmanız kolaylaşır.Kayseri’de ekmeği ekmekçiye ver bir tanede fazla ver, ziyan etmezsin diye bir söz vardır. İşini bilen insanlarla çalışırsanız geliştiğinizi siz de göreceksiniz.

İşinizde başarılı olmak istiyorsanız hukukun, muhasebenin, pazarlamanın, basın danışmanının önemli olduğunu unutmayın. Sizi bu konularda temsil edecek kişilerin bilgili, tecrübeli olmasına dikkat edin. Hedefiniz kendi markanızı yaratmaksa o markanın bilinir olması en önemli şeydir. Bu yüzden kendinize ve markanıza özgü bir müşteri ve hayran kitlesi oluşturun.

Tüm bu koşulları sağlarken kendinizi de geliştirmeyi unutmayın. İyi bir yönetici olmak için çok çalışmalı, araştırmalı, çalışanlarınızı dinlemeli ve gerektiğinde notlar alarak yaptığınız işin takibini yapmalısınız. Çalışanlarınıza çok güvenebilirsiniz hatta tüm işlerinizi gözleriniz kapalı emanet edebilirsiniz ama işinizi yine takip etmeniz, denetlemeniz gerekir. Yaşanacak herhangi bir sorumsuzluk size çok pahalıya mal olabilir. İşinizde, alanınızda markalaşmak ve dünyaya açılmak çok önemli ama Türkiye’deki işlerinizi de ihmal etmeyin. İşinizin gelişmesi için tarlaya tohum serpmek gerekir. Tarlaya tohum serpeceksiniz ki müşteriniz artsın. Müşteriniz çoğaldıkça çalışanlarınızın da kendini yenilemeye başladığını göreceksiniz. Hatta müşteriler çalışanlarınız ve sizin için öğretmen olacaktır. Daldan dala konmak size başarısızlık getirebilir bu yüzden bildiğiniz işi, kendi işinizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışın.

PAYLAŞ
yonetim
2016 yılında kurulan DUYSİAD, Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası yöneticilerinin oluşturduğu gönüllü bir iş dünyası kuruluşudur.