Türkiye ekonomisinin itici güçlerinden Dünya yatırımcı ve sanayici işadamları derneği (DUYSİAD) seçimli Genel Kurulu yapıldı. Yeterli sayıda katılımın olduğu DUYSİAD 2021 Genel Kurulu’nda, iş dünyası sorunlarının çözülmesi noktasında önemli çalışmalara imza atan Ahmet Kızılöz 3. kez Genel başkan seçildi.

Türkiye ekonomisinin itici güçlerinden Dünya yatırımcı ve sanayici işadamları derneği (DUYSİAD) seçimli Genel Kurulu yapıldı. Yeterli sayıda katılımın olduğu DUYSİAD 2021 Genel Kurulu’nda, iş dünyası sorunlarının çözülmesi noktasında önemli çalışmalara imza atan Ahmet Kızılöz 3. kez Genel başkan seçildi. 

(DUYSİAD) Tek listenin oylandığı Genel Kurul’da tüzük gereği Başkan, Başkan vekilleri yeni yönetim denetim ve disiplin kurulu üyeleri seçildi. Daha önce 7 olan asil yönetim kurulu üye sayısı artan üye sayısı ile birlikte 7 den 15’e, yedek yönetim kurulu üye sayısı da 10’a yükseldi geniş katılımlı seçiminde DUYSİAD Başkanı Ahmet Kızılöz, oy birliği ile yeniden Genel Başkanlığa seçildi.

DUYSİAD Başkanlığını üçüncü kez üstlenen Ahmet Kızılöz, Genel Kurul’da yaptığı konuşmasında birlik mesajı vererek, şunları söyledi: “DUYSİAD’’ olarak önceliğimiz sektörlerimizi ileri taşıyacak faaliyetleri yürütürken önümüze engel olarak çıkan sorunları ortadan kaldırmaktır. Başkanlık yaptığım süre boyunca şahsım ve Yönetim Kurulumuz bu bilinçle hareket ettik. Yeni dönemde de asli görevimiz iş sektörlerimizin yüz yüze olduğu sorunların çözümü noktasında mücadele etmek olacaktır. Pandemi sürecinde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de iş dünyası ciddi sıkıntılarla karşı karşıya gelmişlerdir. Bizler bu süreçte te durmadık daha önce planladığımız gibi dünya ticaret merkezlerinin ilkini Nijerya’da başlattık. oradaki çözüm ortaklarımızla birlikte yer kiraladık ve yakın bir tarihte faaliyetlerimize başlıyoruz. Bunun yanı sıra sağlık sektörüne de yatırımlar yaptık şuan yaklaşık olarak 80 ülkede temsilcilikler vererek, sağlık turizminde ciddi çalışmalar içerisindeyiz.

DUYSİAD üyesi olan tüm arkadaşlarımızı her yaptığımız yatırım ve girişimlerde bilgilendiriyoruz. Riski düşük az maliyetli yatırımlarla tüm üyelerimizi birlik olmaya hep davet ettik, davet etmeye de devam edeceğiz. Biliyoruz ki birlikten güç doğar. Bizler hem ülke ekonomisine, hem de istihdama katkı sağlamak için çaba gösteriyoruz. Elbette ki yaptığımız ticaretlerde kar etmekte öncelikli hedeflerimizden bir tanesi ama en önemlisi dürüst ve namuslu iş yapmakta. Bizler sektörlerimizi ileriye taşıyacak tüm çalışmalarda her zaman taşın altına elimizi koymaya ve sektörlerdeki paydaşlarımızla birlikte hareket etmeye, güç birliği yapmaya hazırız DUYSİAD’ in kapısı dürüst olan herkese açık.”

Ülkemizde meydana gelen orman yangınlarına da değinen Başkan KIZILÖZ şöyle dedi ‘ ülke olarak yaşanan bu hadiseler tam manasıyla ciğerimizi yaktı çok üzgünüz. Bizler telafi noktasında çizmelerimizi giyinip, ağaç dikmeye hazırız. İnşallah ülkemiz bu yaşananları da atlatacaktır.

Çalışmalarına kaldıkları yerden hızla devam edeceklerini belirten Ahmet Kızılöz; “Önceliğimiz ‘adını da taşıdıkları DUNYA YATIRIMCI VE SANAYİCİ kaşesini tüm dünyaya tanıtmak ve her alanda dünyaya entegre olup, geniş iş hacimlerini yakalamak için çaba sarf edeceklerini dile getirdi.

PAYLAŞ
yonetim
2016 yılında kurulan DUYSİAD, Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinin ve iş dünyası yöneticilerinin oluşturduğu gönüllü bir iş dünyası kuruluşudur.