Duysiad Dernek Başkanı Ahmet Kızılöz’le telefonda konuştuktan sonra işim gücümü hemen bıraktım ve davet ettiği toplantıya katıldım. Masko’da buluştuk. Bizi kapıda karşıladı, hepimizle tek tek ilgilendi.

Tatlı dilli,  gönlü güzel, insana değer veren, farklı görüşlere açık olan Kayseri’li iş adamı Ahmet Kızılöz, gençlere verdiği önemi ve değeri kahvaltıda mutlaka gençlerde olmalı diyerek belli etti. Biz gençlerimize örnek olmaktan onların yolunu açmaktan çok mutluyuz. Gençler siz araştırmanız, öğrenmeniz, bilgi toplamanız gereken dönemdesiniz. Topladığınız bilgilere kendi becerilerinizi de katarak doğru yer ve zamanda kendinizi göstermeye başlamalısınız. Dinleyen toparlayandır, konuşan tüketendir. Kendinizi tüketmeyin, kendinizi nadasa bırakmasını bilin. Doğru zaman ve doğru yerde içinizdeki cevheri ortaya çıkarmasını bilin. Başarısızlıklara değil başarıya odaklanın, her şeyden önce hayalleriniz olsun ama bu hayallere yürekten inanın ve ulaşmak için çabalayın.

Dünya Yatrım ve Sanayi İş Adamları Derneği olarak farklı düşüncelere, farklı bakış açılarına önem ve değer veriyoruz. Başarının farklılıklar sayesinde oluştuğuna inanıyoruz. Bizim dernek olarak hedefimiz farklı bakış açıları ve farklı görüşlere sahip olan başarılı iş adamlarını aynı çatı altında toplayarak dünyaya örnek olmak. Yaptığımız seminerleri arttırmayı ve hızlandırmayı planlıyoruz. Her şeyden önce doğru bilgiye ulaşmasını bilmek lazım sonrasında ise bu bilgileri nasıl pratikte uygulayabiliriz bunu öğrenmemiz lazım. Biz dernek olarak üyelerimize bu konuda yol göstermeyi ve masada kazanan tarafın hep Uyelerimizin olmasını sağlamayı hedefliyoruz. Katıldığınız bir toplantıda konuşmacılardan biri insanları yanlış mı bilgilendiriyor sizin canınızı mı sıkıyor bırakın konuşmasını tamamlasın.

Katılımcı Firmalardan Parsel Engin Turan, Onsolar Enerji Mühendislik Mimarlık’tan R.Seyfettin Tığlı, Mehmet Kıraç gibi değerli işadamlarımızla tanışarak, konuşarak, bilgi alışverişi yaparak gönül köprüsü kurduk.

İmalatçı üyelerimize mal satışı ve pazarlama konusunda, ürünlerini Türkiye’de ve dünyada nasıl pazarlayabilirler ve başarıyı nasıl yakalayabilirler bu konuda çeşitli desteklerde bulunacağız. İsa Peygamberin sen kapıyı çalmazsan kapı sana açılmaz diye bir sözü vardır. Biz de örgütlenerek, birbirimize destek olarak gelişeceğiz, geliştireceğiz. Ülke ülke gezerek, dolaşarak her kapıyı çalarak, sevgi dolu elimizi insanlara uzatarak destek olacağız ve büyüyeceğiz.

GENÇLERİ KEŞFETMENİN  MUTLULUĞUNU HİÇBİR ŞEYE DEĞİŞMEM

Gençlerimizi, keşfetmek, içlerindeki potansiyeli dışarı çıkarmalarını sağlamak bizim görevimiz. Gençlerimize destek olacağız, onlara sorumluluklar verip başarılı olduklarını görmelerini sağlayıp, özgüven kazandıracağız.

İzmit Temsilcimiz M. Hüsamettin Örkmez

Girişimciliğin Türkiye’ye çok şey kazandıracağına inanıyorum. Bizler üyelerimizin ürünlerini ve projelerini dünyaya tanıtmak ve duyurmak için gerekirse tüm kapıları tek tek çalacağız. Ülkemizin geleceği için çalışacağız. Amacımız ülkemizi dünyaya duyurmak ve ülkemize para sokmak bu konuda gençlerimize de rol model olacağımıza inanıyoruz.

Bir yıl çalışmak istiyorsan ağaç dik, üç yıl çalışmak istiyorsan arpa ek, elli yıl çalışmak istiyorsan adam yetiştir demişler. Bizde gelecek nesili şimdiden hazırlıyor ve yetiştiriyoruz. Bunları yapmak istiyorsak üniversiteler açmalıyız, eğitimde öncü bir duruma gelmeliyiz. Dünyanın dört bir yanından öğrencilerin İzmit’e gelmesini sağlamalıyız. Burayı sevdirmek, okullarımızdan mezun etmek ve böylece her birini İzmit’in elçileri yapmalıyız. Belki de burayı tahminlerimizden daha çok sevecekler ve evlilik bile yapacaklar.

Hüsamettin Örkmez

Gelen tüm misafirlerini kapıda tek tek karşıladı. İlgisini ve alakasını yürekten hissettirdi. Körfez Ticaret Odası Başkanı ve diğer görevli arkadaşlar herkesle tek tek ilgilendi. Tamamen kendi imkanlarıyla hazırladıkları bu kahvaltıda en çok cevizler dikkat çekti. Herkesin masasında bir ceviz kırma yarışı başladı gitti. Sonrasında bizlere dernek binasını gezdirdi. Ofislerinde çay ikramı yaptı. Benim gözüm masadaki çayda ve incirde kaldı bir gün özel olarak size çay içmeye gelicem Sayın Örkmez.

Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can

Dünya Yatırımcı ve Sanayici İş Adamları Dernek başkanının ve üyelerinin Körfez’de buluşması körfezin daha çok tanınmasını ve gelişmesini sağladı. Şimdiden bölgemize yatırımda bulunan tüm katılımcılara teşekkür ederim. Basınımızdan Anadolu Ajans’tan ve Kocaeli Gazetesi’nden gelenlerden gazeteyi alarak yemekle değil de gazeteyle ilgilenmesi çok dikkatimizi çekti. Salonda gazeteden çok cevizle ilgilenen ve cevizi götürüp, gazeteyi unutan arkadaşlarımız dikkatimizden kaçmadı.

İstanbul’dan Katılımcılarımız

Hakan Yıldırım

Yusuf Özşirin

Kemal Serdar Yeşilselvi

Av. Abdullah Yılmaz

Burç Yüce

Yaşar Özkan

Zeynep Mete

PAYLAŞ
Ayson KARABAĞ
YAZAR : Ayson KARABAĞ ( Gazeteci / Yönetmen ) 20 yıldır Sekreter Dergisini yayınlıyor.412 sayfalık Sekreterin Kılavuzu kitabının yazarı,214 sayfalık 2000’li Yıllarda Sekreterlik kitabının yazarı.