Vizyon Turizm Yönetim Kurulu Başkanı ile Röportaj Halim Çizmeci kimdir?

1958 yılında İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdum. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunuyum. Üç çocuğum var. Bakış açımız ve vizyonumuz insanlara ve hizmete odaklıdır. Ülkemizde ve sektörümüzde faydalı işlere imza atmak, kalpleri kazanıp, gönüllerde yer edinmek istiyoruz.

Turizm sektörüne nasıl giriş yaptınız?

Turizm çok önemli bir sektördür. Dünya çapındaki insanlarla tanışıyorsunuz. Farklı diller, bakış açıları ve fikirler öğreniyorsunuz. Güzel bir vesile ile turizm şirketini 1990 yılında devraldık. 2001 yılında ise kendi markamızı oluşturarak Vizyon Turizm ismi ile çalışmaya başladık. Yurtdışı toplantıları, lansmanlar, kültür turları ve seminerler organize ediyoruz. Müşterilerimize biletler hakkında bilgi vererek yardımcı oluyoruz. Turizm sektörünün gelişmesi ülkenin gelişmesiyle doğru orantılıdır. Dünya insanları ile konuşabilmek, farklı düşünce ve fikirler paylaşabilmek çok yararlıdır. Hem öğreniyorsunuz hem de farklı yerleri geziyorsunuz. Dünyanın en tatlı mesleğinin turizmcilik olduğunu düşünüyorum. Öğrencilerimiz, iş adamlarımız ve girişken iş kadınlarımızla kültür gezileri ve fuarlarda bu sektörler konusunda çalışmalar yapıyoruz. İşini bilen, iyi bir ekibimiz olduğu için çok şanslıyız. Çok mutluyuz. Sektörün sevmediğiniz bir yanı var mı?

Evet, var. Turizm adı altında rakiplerimizle aynı yolda olmamıza rağmen aynı hizmeti vermiyoruz. Yanlış firmalarla rekabet halinde olmaktan huzursuzum. Güçlü rakipler bizleri güçlendirir ve hedefimize daha çok yaklaştırır. Güçlü rakiplerle çalışsaydım eğer daha çok keyif alabilirdim.

Turizm sektörüyle uğraşanlara tavsiyeleriniz nedir?

En şanslı sektörüz. Turizm şirketlerinde güven, sevgi ve itimat vardır. İnsanlar ilk olarak turizm şirketlerini ararlar. İnsan odaklı çalışıyoruz. İnsanlara sevgimizi en doğal şekilde yansıtmalıyız. Hizmetimizde eksik ve yanlış olmamalıdır. İletişim ve dürüstlük bir sektörde çok önemlidir. Sevgi ise olmazsa olmazımızdır. Ülkemize gelen misafirlerimizi iyi ağırlayalım. Ülkemize ve sektörümüze karşı sorumluluklarımız var. Giysilerinizle ağırlanır, bilgilerinizle uğurlanırsınız. Giyimimize ve bilginize önem verin. Diğer sektörlerde böyle bir meslek yok. Kıymetini bileli ve sahip çıkalım. Zarar verecek hareketlerden kaçınalım.

Vizyon Turizm’in hedefi nedir?

Müşterilerine iyi hizmet vermek ve onları memnun etmektir. Müşterilerin konforunu ve onların güvenini kazanmak en çok önem verdiğimiz konudur. DUYSİAD üyelerine hizmet vermeye hazırız.. Toplantılarında ve bilet satışlarında hizmet vermek için biz hazırız. Yetkili Asuman Alper’e ulaşabilirsiniz. İletişim için; 0553 406 38 76