Yakup Ayaydın Kimdir?

0
3073

1971 Trabzon Arıkli’de doğan Yakup Ayaydın lise mezunu ve 3 çocuk babası bir iş adamıdır.iki şirket sahibi.

Detay inş.Şirket  olarak kamu kurumlarının ihale yoluyla alt yapı ve üst yapı inşaat işlerini  yapıyoruz.Aldığımız işleri süresinde ve eksiksiz  yapıp teslim etmek bizim önceliğimiz.

Teknik Lider Şirketi’de

inşaat mazemeleri,hırdavat mazemeleri, inşaat fırmaların alt yapisi ve üst yapı  kanal işlerı elektirik işlerın yapan firmalardan biriyiz.

Yönetici Nelere Dikkat Etmelidir?

Ben iki şirket yönetiyorum. Başarılı şirketlerin temelinde iyi bir hukukçu, iyi bir muhasebeci, iyi bir pazarlama müdürü, iyi bir basın danışmanı ve yöneticinin eli ayağı olan iyi bir asistan yatar.  Kadrosunu iyi seçen ve bu kadroyla uzun vadeli çalışan patronlar ise işlerinde başarıyı yakalar.

Yönetici Kime Denir?

Fikirlerini emir şeklinde değil öneri gibi sunan, ekibinin fikirlerine önem veren ve onları dinleyen, ekibinde sorumluluk alacak kişiyi iyi seçen, işini sıkıca takip edip gerekli denetlemeleri yapan, çalışanlarını anlayan, hataları hoş görme yetisi olan kişiye denir. İdeal yöneticinin duygusal zekası ve empati kurma yeteneği yüksek olmalı. Planlı, detaycı, çalışanlarının sorumluluk hissederek çalışmasını sağlamalı. İletişim kabiliyeti yüksek olmalı, bireye ve takım çalışmasına değer vermeli, hedef odaklı ilerlemeli ve çalışanlarının gelişmesini sağlamak için düzenli seminerler ve eğitimler düzenlemeli.

Sevgi Nedir?

Biz işimizi ve ekip olarak birbirimizi seviyoruz. Müşterilerimizi sevgi ile karşılıyoruz. Ön yargılarımız yok. Ben ve iş arkadaşlarım inşaat mesleğinin öneminin ve kalitesinin sevgi ile anlatılmasını arzuluyoruz. Sevgi Cenab-ı Allah’ın verdiği bir ateştir. Biz bu sevgi ateşini dilimizde, gözlerimizde, elimizde, yüzümüzde, kelimelerimizde yansıtmaya çalışan bir kadroyuz. Sevgisini veren ilaç alan şefkat duygusudur. Sevgi açık bir gökyüzüdür. Sevmek kanatlanmaktır. Sevgi bir merdivendir. Sevgi durgun bir göle taş atmak gibidir.

Güven Nedir?

Güven çekirge gibidir kaçınca bir daha geri gelmez. Bir kişiye karşı olan güven duygunuz kırıldı mı onu bir daha işe alamazsınız. Bizim için güven çok önemlidir. Ben çalışmaya en başta yola çıktığım ekibimle devam ediyorum. 20 yılı aşkın bir süredir birlikte olduğumuz çalışanlarımız var ne mutlu ki bana birlikteliği uzun soluklu olan bir ekiple çalışıyorum.

Dernekçilik Nedir?

Dernekler, gerçek veya tüzel en az yedi kişinin kazanç paylaşma dışında belirli ve ortak bir amacı gerçekleştirmek üzere, bilgi ve çalışmalarını sürekli olarak birleştirmek suretiyle oluşturdukları, tüzel kişiliğe sahip kişi topluluklarıdır. Dernekler hukuka ve ahlaka aykırı olarak kurulamaz. Dernekler kazanç üzerine kurulamaz. Dernekler tüzel kişiliğine sahiptir. Bizim derneğimizi örnek bir dernek olacak. Eğitim ve dostluğa, gençlere, kadınlara girişimcilerimizin ürünlerini dünyaya pazarlama konusunda daha iyi çalışacak. Her ay toplantılar yapılarak birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek ve birlikte işler yaparak çevremizi ve dostlarımızı tavsiye ederek  paylaşmayı düşünen bir dernek olacak. Biz ülkesini,bayrağını, toprağını seven bu ülkenin ekmeğini çiğneyip suyunu içen insanlar olarak bu toprakların hakkını vermek zorundayız. Biz kazandıkça ülkemiz de kazanacak.

20 Yıldır Şirkette çalışan İsmet Altınok ile Patronu Yakup Ayaydın Hakkında konuştuk.Patronunuz Nasıl Biri?

Bizim patronumuz iyi niyetli, çalışanına sahip çıkan, onun fikir ve düşüncelerine değer veren biridir.Ağabey ben Sivaslıyım, şirkette muhasebe işi yapıyorum ödemelerin sorumluluğu benim üzerimde. Biz şirketimizi başarıya taşımak zorundayız. Ben de hep bu prensiple çalışır hep bu prensiple hareket ederim. Hislerime uymayan ve aklıma yatmayan bir şey olduğunda hemen yöneticimle iletişime geçerim. Bana güvenen birinin güvenini sarsmamak için çok çalışırım. Yuvarlanan taş yosun tutmaz diye boşuna dememişler. İşini seven, ihmal etmeyen, işine sıkı sıkı sarılan kişiler başarıya ulaşır. Niyet emele göredir. Bizim niyetimizde işimizde başarılı olmak, patronumuzun kazanmasını sağlamak. Bize değer veren ve önemseyen bir yöneticiyle çalıştığımız için tüm şirket çalışanları olarak çok şanslıyız.

PAYLAŞ
Ayson KARABAĞ
YAZAR : Ayson KARABAĞ ( Gazeteci / Yönetmen ) 20 yıldır Sekreter Dergisini yayınlıyor.412 sayfalık Sekreterin Kılavuzu kitabının yazarı,214 sayfalık 2000’li Yıllarda Sekreterlik kitabının yazarı.