1 Nisan 1974’te Sivas’ta doğdum. Eğitim, öğretim hayatımı İstanbul Sultangazi’de tamamladım. 1999 yılında evlendim şimdi Alperen ve Rabiye adlarında iki çocuk babasıyım. Ayakkabı imalatı yapan aile şirketimizde çalıştım. Şirketimiz hala çalışmalarına ve ayakkabı üretimine devam etmekte. Daha sonra arsa alımı ve satımı yapan Smart Yapı Firmasına ortak oldum ve bu firmada çalışmalarıma devam ediyorum.

Ben derneklere ve dernekçiliğe çok önem veren bir iş insanıyım. Sultangazi Sivaslılar Platformu kurucusu ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi, Sultangazi Esnaflar ve Zanaatkarlar Derneği, İslam Dünyası Gazeteciler ve Yazarlar Derneğinde çalışmalarda bulundum.

Siyasi Çalışmalarım

Büyük Birlik Partisi Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığını ve Sultangazi İlçe Başkanlığını yaptım. 2014 yılında Büyük Birlik Partisi’nden Belediye Başkanı Adayı olarak yerel seçimlere katıldım. Şu anda aktif olarak Duysiad Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak çalışmalarıma devam ediyorum.

Siz Evinizin Çobanı Mısınız?

Bir evin reisi babadır, baba aynı zamanda o evin çobanıdır da. Evine bakacak, koruyacak, ailesini doyuracak, güvenilir olacak. Her şeyi layık olduğu şekilde yapacak. Sürüsüne layık bir çoban olacak…

Tavus Kuşu Misali Olan İnsanlardan Uzak Dur Derler

Evde tavus kuşunun durmadığı gibi anlayışlı olmayan kişiler de senin yanında durmaz. Sözüne güvenilmez, sürekli rota değiştirir. Seni öven, seni pohpohlayan insanlardan uzak durmasını bil…

 Cahil Arkadaş Pimi Çekilmiş Bombadan Farksızdır Derler

Cahil arkadaş pimi çekilmiş bir bomba gibidir. Cahilde incelik yoktur. Cahilde lütuf yoktur. Cahilde hayvani arzu ve istekler çoktur. Cahille asla tartışma, susmak senin için daha hayırlıdır.

 Cömert Kişi Nedir?

Yoksul kişi cömertliğin aynasıdır. Cömert kişi kırıcı söz söylemez. Cömert kişi fakirleri korur. Cömert kişi kurdu, kuşu düşünür. Cömert kişide merhamet ve sevgi vardır.

Günün Kıymetini Bilmek İçin Ne Yapmalıyız?

İnsanlarla öyle geçinin ki düşmanlarınız bile ölümünüze ağlasın. Saniyenin, dakikanın, saatlerin ve günün kıymetini bilerek yaşa. İnsanların yüreğindeki kanalda sevgiyle yol al ki dost kazanasın.

 Dost Edinmenin Yolu Nedir?

Dostlarınızı sıkça ziyaret edin. Dosta giden yollar zamanla diken ve çalılarla kaplanır. Bu yolları tatlı dille, güler yüzle, nezaketle, ilgi ve alaka göstererek açın. Böylece onun kalbine giden geniş bir yol elde etmiş olacaksın. Böyle yaparsan onun dost listesinde her zaman yerin olur.

Sevdiğiniz İnsanlara Küser Misiniz?

Bir mümin bir başka bir müminle ancak 3 gün küs kalabilir. Küsmek çocuk işidir. Akıllı, olgun insanlar küsmez. Fikirler ayrı, farklı olabilir. Kabullenmeyebilirsin, kızabilirsin hatta tartışabilirsin. İnanın zaten bu durum zaman içinde geçer gider, unutulur akılda bile kalmaz.

Gönül Dilini Nasıl Kullanabiliriz?

Ağızdan çıkan kelimeler nereden geldiği önemlidir, kelimeler keskin, kırıcı olabilir. O kelimelerin ifade ettiği mana geldiği yere göre değişir. Kelimeler gönül telinden geliyorsa tesiri de algılaması da farklı olur. Gönülden çıkan gönüle ulaşır unutmayın.

Arsa yatırım yapacak Dostlarımızı

Buyukçekemece Tepecik de 250 metre kare 95.000 tl Karaagac’da 60.000 TL Arsalarımız

var.

Duysiad üyelık için bilgı 05315520658

PAYLAŞ
Ayson KARABAĞ
YAZAR : Ayson KARABAĞ ( Gazeteci / Yönetmen ) 20 yıldır Sekreter Dergisini yayınlıyor.412 sayfalık Sekreterin Kılavuzu kitabının yazarı,214 sayfalık 2000’li Yıllarda Sekreterlik kitabının yazarı.